The Secret - Vehim Gücü
Ahmet F. Yüksel
 

Son zamanlarda satış rekorları kıran 'The Secret'  kitabını okumayanınız veya filmini izlemeyeniniz var mı bilmiyorum. Şayet okumamış veya izlememişseniz hararetle tavsiye ederim.

'Secret'  tüm dünyada iyi veya kötü, yoğun eleştiri alan ve çok tartışma yaratan bir konu. İçeriği 'İstediğiniz ilişkiye, olağanüstü bir servete sahip olmak ister misiniz? Ömrünüz boyunca bolluk, bereket içinde yaşamayı arzu eder misiniz?' gibi sorulara çözüm getiren çarpıcı örneklerle dolu.

Secret-Çekim yasasının öğretilerinde belirli bir noktaya odaklanmanız gerekiyor. Ancak, bu öğretilerin de her alanda, özellikle astroloji biliminde olduğu gibi-  günümüzde çoğu kişi tarafından kısa yoldan mutluluğu sağlayacak 'bir büyü-sihir' haline getirilmek istenmesi ile yanlış yorumlandığı ortaya çıkıyor.

Çekim yasası formülü-SİSTEMİ; 'Kendi enerjinize yatkın bir enerjiyi çekiyorsunuz, yani ne düşünüyorsanız, neler hissediyorsanız-istiyorsanız hayatınızda o şeyler oluşuyor' şeklinde tanımlanıyor. Mesela: ‘Bugün bankamda 100 milyarım olmasını istesem sadece buna odaklanarak bu paraya sahip olabilir miyim?´diyerek yönlendiğinizde, makul bir süreç sonunda bankanızda o paranın hesap defterinizde yer aldığına tanık olabilirsiniz. Unutmayın! O parayı sağlayan nedenler bir figür olarak kalacaktır. Asıl olan, sizin bu paraya kavuşma isteğinizdir. Ve isteğinizle paralel şekilde ürettiğiniz potansiyel enerjinizdir. Zira, bu işi o halledecektir. Şayet 100 milyar yerine 25 milyarınız olabiliyorsa bilin ki bu nedenden -   zayıf enerjiden- ötürü eksik kalıyordur.

Secret, sizin istemediğiniz şeylerden tutun, olmasını istediklerinize kadar yönelmenizi sağlayacak, farkında bile olamayacağınız koşullara start verdiği için çok önemli. Hiç anlam veremediğiniz, ‘bu da nereden çıktı’ dediğiniz durumların bir zamanlar arzuladığınız şeylerle ilgili olması Secret sayesinde mümkün. Yani işin tekniği bu şekilde oluşuyor.

Secretin bir başka yanı da şu: Mesela, günlük yaşamınızda yaydığınız enerji iyi ise, bulunduğunuz bu pozisyondan ötürü size olumlu koşullarla geri dönerken, kötü bir durumdaysanız, bu haliniz devam ettiği sürece soluduğunuz hava, günlük yaşamınız çok kötü biçimde size geri geliyor. Her şey size batıyor. İşin içinden bir türlü çıkamıyorsunuz. Bu nedenle, kötü hissetseniz bile, kendinizi ‘iyiyim’ diye şartlandırmanız ve buna inanmanız gerekiyor. Sonuçta bu düşünce, olumsuz havanın iyiye dönüşmesine yol açıyor. Yani bir bakıma hayat şartlarınızı her gün yaptığınız seçimlerle isteyerek ya da istemeyerek kendiniz oluşturuyorsunuz desem doğru ve yerinde olur.  

Hayatınızda yanlış giden olaylara kapılırsanız enerjiniz buna göre yoğunlaşıyor, çok olumsuz durumlarla bir başınıza kalmanız işten bile olmuyor. Bu nedenle, enerjiniz her zaman iyi olmalı ve siz bu halinizle arzu ettiğiniz konulara yönlenmelisiniz.

Bu arada astrolojik tesirlere dikkât edin, uyanık olmaya çalışın. Ters açılar sizi zora sokabilir. Ben bu anlattıklarımla eğitimli, inançlı, kültür seviyesi yüksek olanlara sesleniyorum. Hayatını rüzgâra bırakmış atıl, kısır döngü içinde yaşamaktan bunalan, ne yaptığını bilmeyen bilinçsiz olanlara değil. Bu negatif durum, aslında kişiyi farkında olmadan toplumdan izole ediyor.

Bütün mesele, canlı bir bedene-beyne sahip olan birimin arzu ettiği bir şeye motive olmasında yatıyor. Aslında dua dahi bu mekanizma ile gerçekleşmiyor mu?

Ben bu hususta biraz daha ileri giderek Secret’ e benzer bir biçimde insanların vehim gücünü doğru ve yerli yerinde kullanabilmesi ile istediği birçok şeyi yapabildiğini, başarabildiğini söyleyebilirim.

Havada uçma, suda yürüme de buna dâhildir.

Yeter ki siz bu motivasyona, Secrete- Vehim gücüne sahip olun. Sonrası kendiliğinden gelir. Tabi bunlar evliyaullahın dillendirdiği gibi bireyin kendini bir et-kemik yapı olarak hissetmediği sürece gerçekleşir. Bedeninin yasını tutanları aşıp geçer, onlara işlemez.

Sevgi ile kalın. Allah’a emanet olun.

 
 

 
 
İstanbul - 24.05.2007
sufizmveinsan@gmail.com
sufafy@hotmail.com
http://sufizmveinsan.com