Sufizm ve İnsan

← ANA SAYFA

Astrolog
Nuran Tuncel

 

 

Önceki Yazıları

BURÇLAR da bu AY
HABERLER... Yıldızların dilinden...

13 YILDA BİR BULUŞMA…

1 yıl evvel yazmıştık. O geçici ziyaret di….Ve şimdi diyoruz ki; JÜPİTER özlediği evini ve ev sahibi Neptün ile kavuşmayı beklediği  mekan olan Balık burcuna Ocak ayı itibariyle geçti.  Bu ziyaret 2022 Mayıs ayına kadar devam edecek. Beraberlikleri Nisan ayının ilk yarısında gerçekleşecek. İki iyimser gücün darlıkları açabileceğini, zorlukları kolaylaştıcı, sıkıntılara merhem olucu, güzelliklerle donatarak iyileştirici olabileceğine inanıyor ve diliyorum…

JÜPİTER; Yay burcunu, dokuzuncu evi yönetir. Balık burcu ve onikinci ev için de önemli yardımcı görev alır. Huyu suyu itibariyle anlayışları genişletici, zenginleştirici, azim ve bilgelik verici tanınır… İleri görüş, gelişme gayreti, sınırlarını aşabilme, anlayış, fedakarlık, iyimserlik, ibret alma, özgürlük, büyüklenme, abartı, cömertlik ve asalet onun şanlarındandır. Yaşanılanların içeriğini, anlamını kavratır. NEPTÜN;  Zaten yıllardır Balık burcunda ve daha oturum süresi 2026 kadar geçerli. Balık burcunu ve onikinci evi yönetir. Karakterinde hayal, sezgi, musavvire temaları var. Kavuşma, vuslat, yaşamın, dünyanın katı kurallarından, bağlayıcı şartlarından kaçış, ruhsal ve sanatsal yaklaşımlar. Akıcı, sabit bir formda olmayan, örtülü ve gizemli… Hassasiyet, romantizm, merhamet, mistik konular, fantaziler, sanat ve edebiyat, aldatıcı duygular, kendinden önce başkasını düşünme, empati, ilaçlar onun içeriğindedir.

Benzer ve ortak amaçları olan bu yıldızların belli bir süre birlikte Balık burcunda kalmaları, sevgi, güzellik, özveri, anlamlı ve gerçek yapıcı değerlerin kazanılması, güçlendirilmesi yolunda rehber olabilecek etkiler yayarak yapıcı, umut verici, iyileştirici bir döneme işaret edebilir. İdealizm, musavvire ve düş gücü, İnsanlığa faydalı olacak konularda kendini adayışlar, hayırseverlik yarışları, fazla duyarlılık halleri oluşabilir. Mistik yönelişler, Sevginin farklı boyutları ve anlamları yaşanabilir. Artistik, sanatsal, edebi, felsefi ve yaratıcı konularda zirve noktalarda çalışmalar da kaçınılmaz…. Bu dönemde manevi doygunluk verecek latif çalışmalar yapmak daha tatmin edici olacaktır.

Sağlıklı, bereket dolu, güzel ve aydınlık günlerde sevgi ile birlikte olmak dileklerimle…

nurantuncel@gmail.com